Emlékezés Vida Pálra

2020-08-27 16:25:33

Vida Pál sírjánál születésének 165. évfordulója alkalmából a Fejér Megyei Tűzoltó Szövetség megemlékezést és koszorúzást szervezett Székesfehérváron a Hosszú temetőben 2020. augusztus 27-én.

A rendezvényen részt vettek Csókakő ÖTE, Fehérvári Tűzoltó Egyesület, Fehérvárcsurgó ÖTE, Iszkaszentgyörgy ÖTE, Perpetum Nemzetközi Speciális Kutató-Mentők Alapítvány, Vál ÖTE, Velence ÖTE a megyei szövetség tagszervezetei közül, valamint Székesfehérvár HTP, és Árvay Gábor, Árvay Gáborné tiszteletbeli tagok.

Molnár József tűzoltó alezredes a megyei szövetség elnöke köszöntötte a jelenlévőket, majd Rabóczky Zsolt tűzoltó százados méltatta Vida Pál önkéntes tűzoltó érdemeit.

A Magyar Tűzoltó Szövetség szolgálati érmét vehette át:

10 év után HorvátLászló

25 év után Benke Ottó Dávid, Németh József

30 év után Heigerl László

40 év után Varga Lajos

A Fejér Megyei Tűzoltó Szövetség koszorúját Molnár József elnök és Mihály János tiszteletbeli elnök helyezte el a síron, majd a Perpetum Nemzetközi Speciális Kutató-Mentők Alapítvány koszorúzott, ezt követően a résztvevők is elhelyezték a megemlékezés virágait.